’27 Mayıs darbeydi, deyin’

Aralık 13, 2014 in Gündem'den Haberler by admin  |  No Comments

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Damat İbrahim Paşa Spor Salonu’nda AK Parti Nevşehir İl Kongresi’nde konuştu.

CHP’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları:

“Sayın Kılıçdaroğlu’na soruyorum. Onlara Mısır darbe yönetimini desteklediniz. Siz de darbecinisiniz dediğimde sinir uçlarına dokunduğu için yaralarına dokunduğu için gocundular. Hep beraber ayağa kalktılar. Madem ki darbeci değilsiniz çıkın açıkça deyin ki, biz de alkışlayalım. Deyin ki 27 Mayıs yanlıştır, darbeydi ve biz 27 Mayıs’a karşıyız deyin. 27 Mayıs demokrasiye vurulan bir darbedir demedikçe biz de size darbecisiniz demeye devam edeceğiz.”

“5 Şubat 2012de bir CHP miletvekili şöyle diyor: Eskiden ihtilaller olurdu, şimdi o komutanları da tasviye ettiler, o kurtuluş yolu da kalmadı. İhtilali kurtuluş yolu olarak gören bir milletvekilinin dareci olmadığı konusunda bizi ikna edebilir misiniz? 28 Şubat’ta tavırları neydi? Bu milletin fertlerine zulmedildiği günlerde CHP’den tek ses duydunuz mu? 28 Şubat zulmünü yapanları partinizde ağırladıkça biz de size darbeci demeye devam ecedeceğiz.”

“Kılıçdaroğlu diyor ki ‘Bana bir 4 yıl verin, gerisini istemem.’ Neden biliyor musunuz? Çünkü biliyor AK Parti dönemlerinde Hazine doldu, ekonomi bereketlendi, rezervlerimiz rekor düzeylerde. Gelecek, dolu Hazineyi, Merkez Bankası’ndaki rezervleri harcayacak, alıp şapkasını gidecek. Yok öyle yağma.”

“Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü döneminde bin 272 kişi sınavla alınıyor, geri kalanların puanları yükseltilerek, 3 bin 209 kişi sınavsız bir şekilde üstü tamamlanıyor. Bu bir teftiş raporu, altında da Kılıçdaroğlu’nun kendi imzası var. Sayın Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürü iken yaptığı bu uygulamalar aslında ki onlarca yakını ve CHP İl başkanlığı yapan kişilere de davetiye usulü verilen ihaleler, 6 yılda tamamlanamayıp 2 bin misli fazla maliyetle yapılan ihalelerin belgeleri elimizde.”

‘BENİM NOTUM DAHA KITTIR’
”Sayın Cumhurbaşkanımız kendilerine (Kılıçdaroğlu) ‘genel müdür’ diyordu, ama benim notum daha kıttır, onu bile diyemeyeceğim.”

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25555827/

Posted in Gündem'den Haberler.

Comments are closed.