Adana Evden Eve Nakliyat

Yıldırım Evden Eve Nakliyat Taşıma Hattı | (212) 273-2555 | (216) 464-0711 | info@yildirimnakliyat.com

Ana Sayfa > Online Talep > Adana Evden Eve Nakliyat

Adana Evden Eve Nakliyat

Yıldırım Nakliyat, Türkiye'nin her ilinden Adana ilimize, Adana ilimizden Türkiye'nin her iline evden eve nakliyat ve ofis taşımacılığında tercih noktanız.
Etiketler: Adana evden eve nakliyat, Adana evden eve taşımacılık, tasimacilik, evden eve taşıma, evden eve, nakliyat, evden eve nakliye, nakliye, ofis taşıma, tasima, depolama, yıldırım nakliyat
Adana'yı Yakından Tanıyalım
Adana, 2.125.981 nüfusuyla Türkiye'nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa'dan sonraki 5. büyük şehridir. Şehir merkezi, güney Anadolu'da Akdeniz'den 30 km içerde Seyhan Nehri'nin üzerinde bulunmaktadır. Adana ilinin idari merkezidir.

Doğudan batıya 100 kilometre boyunca uzanan Adana-Mersin Büyükşehir Bölgesi, 2,87 milyon nüfusa sahiptir. Türkiye'deki dördüncü büyük metropolitan alan olup ülkenin önde gelen bir ticaret ve kültür merkezidir.

Maden zengini 4. bölge olan Adana; krom, demir ve manganez, kurşun, çinko yatakları açısından önem taşımaktadır.

Adana'nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova'nın merkezinde bulunur. Yaklaşık 5,62 milyon insana ev sahipliği yapan bölgenin büyük bir bölümü, tarıma oldukça elverişli, geniş ve düz bir arazidir.

Coğrafya

Adana, tarihte Batılılar tarafından daha çok Kilikya olarak bilinen Çukurova'ya bir giriş kapısı olarak hizmet eden Akdeniz'in kuzeydoğu kenarında bulunmaktadır. Bu geniş düzlük Toros Dağları'nın güneydoğusu boyunca uzanır.

Adana'dan Çukurova'nın batısındaki Tarsus'a giden yol Toros Dağları eteklerindeki tepelerden geçer. Sıcaklık, her yükseltiyle beraber düşer, çünkü yol yaklaşık olarak 4000 m'lik bir rakıma ulaşır ve kayalıklı bir geçit olan Gülek Boğazı'ndan geçer ve İç Anadolu düzlüklerine doğru devam eder.
Adana
—  Büyükşehir  —
Türkiye, Adana
Adana ili
Adana
Adana'nın Türkiye'deki konumu
Koordinatlar: Adananın Koordinatları37°0′N 35°19′E
Ülke Türkiye Türkiye
Bölge Akdeniz
Bölüm Adana
İl Adana
İdari birimler 13 ilçe
Yönetim
 - Belediye başkan vekili Zihni Aldırmaz(Bağımsız)
 - Vali Hüseyin Avni Coş
Yüz ölçümü
 - Kent 14,256 km2 (5,5 mi2)
Rakım 23 m (75 ft)
Nüfus (2011)
 - Yoğunluk 198/km² (512,8/sq mi)
 - Şehir 1,747,589
Zaman dilimi DAZD (+2)
 - Yaz (YSU) DAYZD (+3)
Alan kodu (+90) 322
Plaka kodu 01
Web sitesi: www.adana.bel.tr

Şehrin kuzeyini hidroelektrik santrali ve 1956 yılında yapımı tamamlanan Seyhan haznesi kuşatır. Baraj hidroelektrik kuvveti için yapılmış olup alçak Çukurova düzlüğünü sulamak amaçlıdır. Ovaya dökülen şehrin iki sulama kanalı, şehir merkezi boyunca doğudan batıya doğru geçer. Yüreğir Ovasını sulama amaçlı yapılan başka bir kanal da bulunmaktadır.

İklim

Adana, tipik Akdeniz iklimine sahiptir. Kışları ılık ve yağışlı, yazları ise sıcak ve kuraktır. En yüksek sıcaklık 12 Haziran 2012'de 53,0 °C olarak ölçülmüştür. En düşük sıcaklıksa 30 Ocak 1980'de −4,2 °C olarak kayıtlara geçmiştir.

Nereden:ADANA


Nereye:


Hizmet:


Adınız ve Soyadınız:


Telefonunuz:


Emailiniz:


 
YILDIRIM NAKLİYAT Referanslarımız

Tüm Referanslar için Tıklayınız
YILDIRIM NAKLİYAT Foto Galeri

Tüm Fotoğraflar için Tıklayınız
Facebook
Twitter
Googleplus
Wordpress
Blogcu
Google - Bizi Google+'da bulun