Afyonkarahisar Evden Eve Nakliyat

Yıldırım Evden Eve Nakliyat Taşıma Hattı | (212) 273-2555 | (216) 464-0711 | info@yildirimnakliyat.com

Ana Sayfa > Online Talep > Afyonkarahisar Evden Eve Nakliyat

Afyonkarahisar Evden Eve Nakliyat

Yıldırım Nakliyat, Türkiye'nin her ilinden Afyonkarahisar ilimize, Afyonkarahisar ilimizden Türkiye'nin her iline evden eve nakliyat ve ofis taşımacılığında tercih noktanız.
Etiketler: Afyonkarahisar evden eve nakliyat, Afyonkarahisar evden eve taşımacılık, tasimacilik, evden eve taşıma, evden eve, nakliyat, evden eve nakliye, nakliye, ofis taşıma, tasima, depolama, yıldırım nakliyat
Afyonkarahisar'yı Yakından Tanıyalım
Afyonkarahisar, aynı isimli ilin merkezidir. Mermercilik ve gıda sektöründe Türkiye içinde ve dışında isim yapmıştır.

Tarihçe

Ayrıca, Afyonkarahisar'da Türk tarihine yön veren önemli isimlerin türbeleri ve mezarları da bulunur. Mevlevi büyüklerine ait 12 sanduka mezar ile Selçuklu devlet adamlarından Sahip Ata Fahrettin Ali'nin soyundan olan 15 kişinin mezarı da Afyonkarahisar'da bulunuyor.

Ekonomi

Afyonkarahisar mermer tesisleri ile, 2005 yılı itibariyle büyüklü küçüklü 356 mermer işletmesinin faaliyet gösterdiği Afyonkarahisar'da, zengin ve kaliteli mermer yataklarının işletilmesi ve işlenmesi, sektörün hızla gelişmesini sağlamıştır. Gıda sektörüde gelişmiş durumdadır. Özellikle kaymaklı kadayıfı ve Afyon lokumu meşhurdur. Bunun yanında sucuk da diğer önemli gıda maddesidir. Ayrıca patates ve yumurta üretiminde de adını duyurmuştur. Afyonkarahisar konumuna ve nüfusuna oranla çevresindeki illlere göre daha az sanayileşmiş durumdadır. Kalkınmada öncelikli yöre kapsamına girmesine rağmen ciddi bir yatırım almamıştır. Ömer-Gecek, Hüdai, Heybeli ve Gazlıgöl termal alanları Kültür ve Turizm Bakanlığınca Termal Turizm Alanı olarak ilan edilmiştir. Bu kapsamda son yıllarda termal turizme yönelik olarak özel sektör tarafından birçok otel ve konaklama yerleri yapılarak hizmete girmiştır.

Eğitim

Üniversiteler
Afyon Kocatepe Üniversitesi, Afyonkarahisar'da toplam üç yerleşke'de eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. 2007-2008 akademik yılında üniversite fakültelerinde 9.453 öğrenci öğrenim görmektedir.
Afyonkarahisar
—  İlçe  —
Siyasi haritası
Türkiye'deki yeri
Koordinatlar: 38°14′N 35°50′E
Ülke Türkiye
İl Afyonkarahisar
Coğrafi bölge Ege
Yüz ölçümü
 - Toplam 1.025 km2 (395,8 mi2)
Rakım 1.021 m (3.350 ft)
Nüfus (2012)[1]
 - Toplam 263,297
 - Kır 76,306
 - Şehir 186,991
Zaman dilimi DAZD (+2)
 - Yaz (YSU) DAYZD (+3)
Posta kodu 03000
İl alan kodu 272
İl plaka kodu 03
Web sitesi: http://www.afyon-bld.gov.tr/tr/

Spor

TFF 3.Lig 3. grupta mücadele eden bir spor kulübüprofesyonel futbol takımı spor külübü ve yine TFF 3.lig 1.Grupta Sandıklı Belediye Spor profesyonal futbol takımı ve TVF 3. ligi bayanlar kategorisinde mücadele eden Sandıklı Belediyespor profesyonel voleybol takımları bulunmaktadır

Ulaşım

Havaalanı
NATO'nun 2. ve Türkiye'nin en büyük askeri havaalanına sahiptir. Ancak sivil amaçlı kullanılmamaktadır. Onun yerine inşa edilen Kütahya Havalimanı'ndan yararlanılması düşünülmektedir. Bu havaalanı Türkiye'nin 4. büyük havalimanıdır. 29 Ekim 2012 tarihinde hizmete açılmıştır. Kütahya'ya 39, A.Karahisar'a 60, Uşak'a 103 km. uzaklıktadır.

Nereden:AFYONKARAHİSAR


Nereye:


Hizmet:


Adınız ve Soyadınız:


Telefonunuz:


Emailiniz:


 
YILDIRIM NAKLİYAT Referanslarımız

Tüm Referanslar için Tıklayınız
YILDIRIM NAKLİYAT Foto Galeri

Tüm Fotoğraflar için Tıklayınız
Facebook
Twitter
Googleplus
Wordpress
Blogcu
Google - Bizi Google+'da bulun