‘Barajın arkasına saklanmadık’

Aralık 4, 2014 in Gündem'den Haberler by admin  |  No Comments

Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir televizyon programında seçim barajı tartışmalarına ilişkin “Kendine güvenen bir parti olarak barajın arkasına da saklanmadık barajdan da korkmadık” dedi.

Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Paralel yapı bir cemaat mi diye sorarsanız, cemaat değil. Milli Güvenlik Kurulu’nda hiçbir cemaat konuşulmamıştır, hiçbir cemaate karşı da tedbir düşünülmemiştir.

Paralel bir yapı, paralel bir örgüt konuşulmuştur ve ona karşı tedbir düşünülmüştür çünkü biliyoruz ki onlar hedeflerine ulaşmış olsalardı Türkiye’de meşru siyaset yapma alanı kalmayacaktı.

Çözüm süreci, herhangi bir süreç ancak kamu düzeni ve demokratik sistem içinde olur. Burada tabii yine bu tecrübe esnasında HDP’nin de üslubunun demokratik prensipler etrafında dönüşmesi, değişmekte olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla yeni bir ortam oluşuyor. Bu yeni ortamda tabii hedefimiz en kısa sürede nihai sonuca ulaşmak.

‘KADEME KADEME PAYLAŞACAĞIZ’
Hız katma konusunda hiçbir tereddütümüz yok. İnşallah seçimden önce nihai noktaya doğru geliriz. Tabii inşallah hedefimiz bu. Mümkün olsa yarın. Bizim için bir şey yok. Ama önemli olan biz bunu dediğimizde bütün aktörlerin de aynı iradeyi gösterdiğinden emin olmalıyız. O açıdan bir zaman zikretmiyorum. Atılması gereken adım atılacağı zaman atılır.

Üzerinde çalıştığımız, halkımızın refahını ve hayat standartını olumlu yönde etkileyecek birçok proje üzerinde çalışıyoruz. Bunları kademe kademe halkımızla paylaşacağız.

Şu anda AK Parti’nin var olan oylarını muhafaza ettiği ve bir yükselme trendi içinde olduğuna dönük işaretler var. Biz görevimizi yaparız, nihai takdir milletindir.

‘ORANI ARTIRACAĞIZ’
Mümkün olduğu kadar profesyonelce askerliği meslek olarak benimsemiş insan unsuruna ağırlık vermek lazım. Biraz önce Meclis grup başkan vekillerimizle görüştüm. Sözleşmeli er ve erbaş alımlarıyla ilgili kolaylaştırıcı ve yaşı düşüren çok ciddi bir paket getiriyoruz. Böylece meslek olarak askerlik yapacak olanların Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki oranını artıracağız.”

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25554243/

Posted in Gündem'den Haberler.

Comments are closed.