CHP binasına asılan pankart yine indirildi

Aralık 19, 2014 in Gündem'den Haberler by admin  |  No Comments

İSTANBUL – Dün akşam saatlerinde CHP İl Başkanlığı binasından mahkeme kararıyla sökülen ’17-25 Aralık Haftası Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası Olsun’ yazılı pankart, CHP İstanbul Gençlik Kolları temsilcileri tarafından binanın çatısına yeniden asıldı.

Polis ekipleri de ikinci kez CHP İl Başkanlığı binasına yönlendirildi.

CHP Milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Kadir Gökmen Öğüt de il binasına gelerek partililere destek verdi. Milletvekillerinin açıklamalarından bir süre sonra ikinci pankartta vinçle çatıya çıkan görevli tarafından indirildi. Görevlinin indirdiği pankarta polis ekipleri tarafından el konuldu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, yaptığı açıklamada, “Değerli arkadaşlar bu hafta bizim önerimizle yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olarak ilan edildi. Bunun kanun teklifi verdik. Bütün Türkiye’de il ve ilçe binalarında bunları astık ve asıyoruz. Biz asacağız onlar istedikleri kadar hakim ve savcılardan karar alsınlar indirsinler. Biz yenisini asacağız. Bu algıyı değiştiremezler. Bunlar rüşvet ve yolsuzlukta toplum vicdanına mahkum olmuşlar. Mahkum olmaya devam edecekler. Biz gece saatinde buradayız. Partimizin ve Türkiye’nin nöbetini tutmaya devam edeceğiz. Gelsinler, savcı karar alsın indirsin, indirmesin biz burada olacağız. Ben burada tekrar gençlik örgütümüze teşekkür ediyorum. Büyük bir kararlılıkla burada durmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“BİR HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEĞİZ”
CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ise , “Gençlerimizi buraya bu pankartı büyük bir duyarlılık içerisinde geleceklerinin yok olmaması adına tekrar bu yolsuzlukla bir daha karşılaşmamak adına mücadele haftasında bu pankartları astılar. Türkiye’nin dört bir yanında da asıyorlar ve asacaklar. Bunların başkanımızın da dediği gibi, bu pankartlar asılacak inecek asılacak inecek biz burada bir hafta boyunca eylemlerimize devam edeceğiz. Bunlara billboardlar vermiyorlar her şeyi yasaklıyorlar. Madem öyle dün Ankara’da canlı billboard eylemi yaptık. Tüm Türkiye’de de binalarımıza bu pankartlar asılacak. Onlar da indirecekler. Bu mücadele sürecek ” dedi.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25556904/

Posted in Gündem'den Haberler.

Comments are closed.