Kılıçdaroğlu: Darbe süreci

Aralık 14, 2014 in Gündem'den Haberler by admin  |  No Comments

ANKARA – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin İstanbul merkezli “paralel yapı” operasyonuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, “17 ve 25 Aralık yolsuzluklarını yeni operasyonlar yaparak kimsenin kapatamayacağını” söyledi.

“Söz konusu operasyonların, ortaya çıkan yolsuzlukların artık tarihe mal olduğunu” savunan Kemal Kılıçdaroğlu, “Aradan 100 yıl geçse de insanlarımız, çocuklarımız, torunlarımız, onların torunları bunları öğrenecekler. Bir hükümetin, bir devleti nasıl soyduğunu hep beraber göreceğiz. Şimdi önümüzde 17, 25 Aralık süreci var. Toplum bunu yeniden hatırlayacak” dedi.

“Şu anda yaşadığımız süreç sağlıklı işleyen demokrasilerde yaşanan süreç değidir, darbe sürecidir” diyen Kılıçdaroğlu, “Sabahın köründe gazetecilerin gözaltına alınması gazetelere, televizyonlara baskın yapılması ne olursa olsun kabul edeceğimiz bir durum değil? diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:
“Mazlumun adresi ve kimliği sorulmaz. Geçmişte gazetecilere, gazetelere operasyonlar yapıldığı zaman nasıl eleştirdiysek, aynı eleştirileri bugün de yapıyoruz. Basın özgür olmalı, rahat, korkusuzca yazabilmeli. Hükumetin baskısı altında bu tür operasyonları gerçekleştirmek demokrasi ile bağdaşmıyor.

Zaten bir dikta yönetimi var ve baskısını her gün arttırıyor ama hiç kimse korkmasın, çekinmesin. Bu ülkede CHP olduğu sürece diktatörler asla başarı sağlayamaz.”

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25555906/

Posted in Gündem'den Haberler.

Comments are closed.