Kılıçdaroğlu: Hülya Avşar kim?

Aralık 15, 2014 in Gündem'den Haberler by admin  |  No Comments

ANKARA – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündemdeki konularla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“14 Aralık operasyonu”nu değerlendiren Kılıçdaroğlu, ?Türkiye’nin imajında, öteden beri süren, son 3-4 yıldır devam eden ciddi bir kayıp var, bunu görmemek mümkün değil. İktidar kanadı da bunu görüyor, çağdaş dünyanın, Avrupa Birliği’nin, önemli kurumların Türkiye ile ilgili ciddi kaygıları var. Özellikle demokrasi, özgürlükler konusunda ciddi kaygılar taşıyorlar. ‘Türkiye’de neler oluyor, basın üzerindeki baskılar, demokrasiye yönelik müdahaleler’ pek çok çevreyi kaygılandırıyor” dedi.

“Operasyonun intikam duygusuyla yapıldığını” savunan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

?17-25 Aralık haftasının ‘Yolsuzluk Haftası’ olmasını istedik. Bilboardları kiralamak istedik. Yolsuzluklar unutturulmak isteniyor ama unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Operasyonlar, bize öğretilen hukuk çerçevesinde yapılan operasyonlar değil. İntikam alma güdüsüyle yapılan operasyonlar bunlar. Devleti yönetenler, devleti intikam güdüsüyle, hınçla yönetemezler. ‘Ben rövanşını alacağım bir öncekinin’ anlayışıyla devleti yönetemezler.

Devletin televizyonu bile önyargıyla haber yapıyor, önyargıyla bunu kamuoyuna yansıtmaya çalışıyor.?

HDP’YE İTTİFAKA RET
Kemal Kılıçdaroğlu, bir soru üzerine HDP’den gelen ittifak çağrılarıyla ilgili ?Bizim kimseyle ittifak yapmaya ihtiyacımız yok. Biz CHP olarak seçimlere gireceğiz. Özellikle AKP kanadının bilinçli olarak dillendirdiği bir söylem? ifadelerini kullandı.

‘HÜLYA AVŞAR SANATÇI MI?’
Kılıçdaroğlu, ?Cumhurbaşkanı Sarayı konusundaki sözleri nedeniyle Hülya Avşar?ın kendisine tazminat davası açtığının? hatırlatılması üzerine ?Hülya Avşar kim? Kim Hülya Avşar, sanatçı mı? Sanatçılığı tartışılır, kimse kusura bakmasın. Yalakadan sanatçı olmaz arkadaşlar. Herkes bunu böyle bilmek zorundadır. Sanatçı dik durur, sanatçı aykırı insandır. Gücün karşısında sanatçı eğilmez. Gücün karşısında eğilen kişiye de sanatçı denmez. Sadece bizim ülkemizde değil, bütün dünyanın ortak söylemidir. Sanatçı dik durur, rüzgara karşı yürür; aykırıdır, aykırılığın uyumudur? diye konuştu.

GÜLER’İN SÖZLERİ
“CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, ‘cemaat ile CHP yerel seçimlerde işbirliği yaptı’ iddiasında bulundu. Bu sözlerle ilgili neler söylemek istersiniz?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “O konuyu arkadaşlarım değerlendiriyor. Önce, o ifadeler gerçekten söylenmiş mi söylenmemiş mi bakılacak, ona göre değerlendirilecek” dedi.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25556136/

Posted in Gündem'den Haberler.

Comments are closed.