?Liverpool düşünsün?

Aralık 15, 2014 in Gündem'den Haberler by admin  |  No Comments

İSTANBUL – Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi, UEFA Avrupa Ligi’ndeki Liverpool ile eşleşmelerini değerlendirdi.

?Liverpool ile eşleşmenize ilk tepkiniz ne oldu?” sorusuna Çebi, “Liverpool düşünsün. Türk spor kamuoyu güzel bir maç seyredecek. Bizden çok şu anda onlar gerilmişlerdi. Liverpool’u eleyeceğiz. İngiltere’de görülecek bir işimiz var. Rövanşı alacacağız” dedi.

Liverpool ile bir hesapları olduğunu kaydeden Çebi, “Görülecek bir hesabımız vardı ve bunu görmek için bir fırsat oldu. Geçmiş geçmişte kaldı. Kimse geçmişle yaşamıyor. İyi giden bir Beşiktaş var ve tur için Beşiktaş’ı şanslı görüyorum” diye konuştu.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nın Liverpool için önemli bir stat olduğunun hatırlatılması üzerine Çebi, “Maçı Olimpiyat stadında oynayacakmışız gibi görünüyor. Herhalde orada oynayacağız” dedi.

Ahmet Nur Çebi, “Ocak ayında transfer olacak mı? sorusuna yanıt vermekten kaçınırken, “Şu anda gündem Liverpool eşleşmesi” demekle yetindi.

TORUNOĞULLARI: İYİ BİR KURA ÇEKTİK
Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları da, kurayla ilgili “İyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum. Liverpool’u geçersek finale kadar gideriz. Beşiktaş bu sene İngiliz kulüplerine karşı iyi bir performans gösterdi. İngiliz takımları Arsenal ve Tothenham ile 4 maç yaptık. Onlara karşı gösterdiğimiz performans Liverpool için endişe verici olacaktır” şeklinde konuştu.

DEMBA BA: ZOR MAÇ OLACAK
Beşiktaş’ın Senegalli golcüsü Demba Ba ise Liverpool ile zor maçlar oynayacaklarını kaydederek, “Liverpool çok zor dönemden geçiyor. İstedikleri sonuçları alamıyorlar. Ligde işler iyi gitmiyor ama zor bir maç bizi bekliyor” şeklinde konuştu.

Daha önce İngiltere’de Liverpool’a karşı oynayan Senegalli golcü, “Liverpool hücuma çok hızlı çıkmaya çalışan bir takım. Teknik kapasiteleri yüksek, fiziksel olarak da iyi durumdalar. İyi bir sonuçla dönerseniz, ilk maçın deplasmanda olması avantaj olur. İyi bir sonuçla dönemezsiniz avantaj değil” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Futbol Takımı Antrenörü Nikola Jurcevic ise zor bir eşleşme olacağını vurgulayarak, “Ancak biz Tottenham ve Arsenal’e karşı iyi performans gösterdik. Zor bir eşleşme ama seyir zevki de iyi olacak. İlk maç deplasmanda, oradan iyi bir sonuçla dönersek bu bizim için avantaj olabilir” dedi.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25556170/

Posted in Gündem'den Haberler.

Comments are closed.