‘Örgüt icat etmek istiyorlar’

Aralık 16, 2014 in Gündem'den Haberler by admin  |  No Comments

İSTANBUL – İstanbul merkezli ”paralel yapı” operasyonu kapsamında gözaltına alınanlardan 4 kişi daha ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Vatan yerleşkesinde gözaltında tutulan şüphelilerin işlemleri sürüyor.

Sorgusu tamamlanan STV dizi “Şefkat Tepe”nin hikaye yazarı Hikmet Tombulca ile “Tek Türkiye”, “Şefkat Tepe” ve “Sungurlar” adlı dizilerin yapımcısı Salih Asan, “Sungurlar” dizisinin yönetmeni Engin Koç ve “Şefkat Tepe”nin senaristi Sami Noyan dün akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

Asan, emniyetten çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, yapılmak istenen bir algı operasyonun parçası haline getirildiklerini savundu.

Çok rahat olduğunu ve utanacak bir şey yapmadığını dile getiren Asan, “Hayatımızda polisle falan işim olmamıştı. Bunu da yaşadık. Sorguda sorulan sorunun ne olduğunu bile anlayamadım. ‘Örgütün adını duydun mu’ diyor. ‘Şimdi burada duyuyorum’ dedim. ‘Rahle diye bir şey duydun mu’ dedi. ‘Konya’da çalışırken babam rahat Kur’an okusun diye bir rahle almıştım’ dedim. Bir örgüt üzerinde yeni bir örgüt icat etmek istiyorlar” iddiasında bulundu.

SABAH DEVAM EDİLECEK
Edinilen bilgiye göre, Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca dışında, gözaltında Samanyolu TV ile bağlantılı şüpheli kalmadı.

Hidayet Karaca ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın henüz ifadesinin alınmadığı öğrenildi. Gözaltındaki 18 kişinin ifade alma işlemlerine sabah devam edilecek.

2 KİŞİ ARANIYOR
Öte yandan firarda olan Nuh Gönültaş ve Mustafa Kılıçaslan’ı arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

İstanbul merkezli 13 ilde gerçekleştirilen ”paralel yapı” operasyonu kapsamında 29 kişi yakalanmış, Samanyolu televizyonunda yayınlanan ”Tek Türkiye” dizisi ekibinden Elif Yılmaz, Ebru Şenvardar ve Naci Çelik Berksoy ifadeleri alındıktan sonra dün; Hüseyin Gülerce, Makbule Çam Elamdağ, Ahmet Şahin ve Ali Kara ise bugün serbest bırakılmıştı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 31 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılmıştı.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25556208/

Posted in Gündem'den Haberler.

Comments are closed.