Polis indiriyor, CHP’liler asıyor

Aralık 17, 2014 in Gündem'den Haberler by admin  |  No Comments

AYDIN – CHP Aydın il binasındaki eski dört bakanın maskeli fotoğraflarının yer aldığı ‘yolsuzluk ve rüşvet pankartı’ mahkeme kararıyla indirildi.

Polis, pankartla parti binasından ayrıldıktan sonra bu kez de binaya dört eski bakan ile birlikte Bilal Erdoğan’ın da maskeli resminin yer aldığı “Çekin ellerinizi bu halkın üzerinden” yazılı pankart asıldı. Bu pankart da savcılık talimatıyla kaldırıldı.

CHP’lilerin son pankartı ise ayakkabı kutusu temalı.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet olaylarını unutturmak istemeyen CHP Aydın İl Örgütü, il binasına “17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftası olsun” pankartı asmıştı.

Yolsuzluk ve rüşvete karıştıkları iddia edilen ve istifa eden dört bakanın maskeli fotoğraflarının yer aldığı pankart, Aydın 2. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla partililer tarafından indirilmişti.

Partililer bu kez de eski bakanlar ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın resminin bulunduğu yeni bir pankart astı.

Polis yeniden asılan pankartı savcılık talimatıyla özel bir vinçle indirdi. Polisin pankartı indirmesini parti binası balkonundan izleyen partililer herhangi bir zorluk çıkarmadı. Pankartın sökülmesi cep telefonlarıyla kaydedildi.

YENİ PANKART
CHP’lilerin yeniden pankart asması gecikmedi. İl binasına bu kez de içi dolu para kasası, para sayma makinası ve ayakkabı kutuları olan pankart asıldı. Pankartta, dolar simgesinin yanında “Halk yolsuzluğa sessiz kalmayacak” yazıldı. Polisin yeni açılan pankartı da görüntüleyip parti önünden ayrıldığı öğrenildi.

“SAVCI TELEFONLARA ÇIKMIYOR”
Pankart kriziyle ilgili sosyal medyadan açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “CHP Aydın il binasındaki pankartı yasadışı emirle indirten savcı telefonlara çıkmıyor. Ne kadar saklanacaksınız? Akıllara zarar! Bütün devlet soyguncuyu korumak için seferber olmuş! Zorbalar devletinin resmidir. Zorbalığın bütün ortakları hesap verecek” ifadelerini kullandı.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25556478/

Posted in Gündem'den Haberler.

Comments are closed.