‘Psikolojik bariyerler kalktı’

Aralık 6, 2014 in Gündem'den Haberler by admin  |  No Comments

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras ve iki taraftan bakanların katıldığı Türkiye Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Toplantısı bu sabah Atina’da yapıldı.

Türkiye Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Toplantısı’nda Türkiye ile Yunanistan arasında Ekonomik ve siyasi ilişkilerle karşılıklı işbirliği konuları masaya yatırıldı. Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan ve Türkiye arasında psikolojik bariyerlerin kalktığını ve  Kıbrıs konusunda pozitif görüşmeler gerçekleştirildiğini belirtti.

Ortak Bakanlar Kurulu Toplantısı şeklinde gerçekleşen buluşmaya Türkiye tarafı Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 9 bakan ile, Yunanistan tarafı Başbakan Antonis Samaras ve 10 bakan ile katıldı.

Yunanistan tarafını Başbakan Antonis Samaras,Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Evangoles Venizelos, Sağlık Bakanı Voridis Makis,Adalet Bakanı Athanassiou Charalampaos,Ekonomi Bakanı Skrekas Kostas, Enerji Bakanı Maniatis Yannis, İçişleri Bakanı Kikilias Vassilis, Turizm Bakanı Kefalogianni Olga, Kültür Bakanı Tasoulas Konstantinos, Deniz Ticaret Bakanı Vavrvitsiotis Miltiadis, Ulaştırma Bakanı Chrisochoidis Michalis temsil etti.

TÜRKİYE’DEN 9 BAKAN
Türkiye tarafından da Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla birlikte şu isimler yer aldı:Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,AB Bakanı Volkan Bozkır, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli,İçişleri Bakanı Efkan Ala, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25554510/

Posted in Gündem'den Haberler.

Comments are closed.