Samast ‘tanık’ olarak ifade verdi

Aralık 5, 2014 in Gündem'den Haberler by admin  |  No Comments

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in 19 Ocak 2007′de Şişli’de uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği Terör ve Örgütlü Suçlar Birimi Savcısı Yusuf Hakkı Doğan tarafından yürütülen soruşturmada, ifade alma işlemleri sürüyor.

Bu kapsamda, Hrant Dink cinayetinin faili olduğu gerekçesiyle 22 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan Ogün Samast, tanık sıfatıyla ifade vermek üzere hükümlü bulunduğu Kandıra Cezaevi’nden Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi.

Adliyenin 7. katına çıkarılan Samast, soruşturmayı yürüten savcı Yusuf Hakkı Doğan’a ifade verdi.

Ogün Samast’ın, bir süre önce savcı Doğan’a mektup yazarak bilgisine başvurulmasını istediği belirtilmişti. Bunun üzerine savcı Doğan, Samast’ı tanık olarak ifadeye çağırmıştı.

ESKİ İSTİHBARAT MÜDÜRÜ DE İFADE VERDİ
Yeniden ele alınan Dink cinayeti soruşturması kapsamında şimdiye kadar Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi?nin eski başkanları Sabri Uzun ile Ramazan Akyürek, İstanbul İstihbarat eski Müdürü Ali Fuat Yılmazer ifade verdi.

CERRAH DA İFADEYE ÇAĞRILMIŞTI
Şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan diğer isimler arasında eski İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, eski İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör ve eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ahmet İlhan Güler de yer alıyor.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25554319/

Posted in Gündem'den Haberler.

Comments are closed.