‘Soru çalarak kurumlara sızdılar’

Aralık 15, 2014 in Gündem'den Haberler by admin  |  No Comments

KOCAELİ – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gebze Teknik Üniversitesi Çayırova Kampüsü’nü ziyaret etti.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan, “paralel yapı” eleştirisinde bulundu.

Erdoğan, “kimi zaman hileyle soru çalarak belli kurumlara sızdılar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, birikimini, sahip olduğu konumu ülkesi için seferber etmek yerine kriptolu telefonları dinlemeye yoğunlaştıranların nasıl bir ihanet işine girdiklerini herkesin gördüğünü dile getirerek şunları kaydetti:

“Milletin parasıyla okudular, milletten ‘himmet’ adı altında topladıkları paralarla okudular, kimi zaman hileyle soru çalarak belli kurumlara sızdılar, milletin kurumlarında, milletin imkanlarını kullanarak, ne yazık ki millete çalışmak yerine gittiler uluslararası çevrelere hatta uluslararası istihbarat örgütlerine çalıştılar. İşte TÜBİTAK, bunun en bariz örneğidir. Bilim üretmesi, bilimi, araştırmayı, geliştirmeyi desteklemesi beklenen TÜBİTAK, gizli bir şeklide, sinsi bir şeklide bir ihanet şebekesine, onun maşası olan çevrelere çalıştı.”

‘CİDDİ TEMİZLİK YAPILMALI’
Bugün TÜBİTAK’ın bir normalleşme süreci içine girdiğini belirten Erdoğan, “Normalleşmiştir diyemiyorum. Henüz yok. Daha orada ciddi temizliklerin yapılması gerekiyor. Biraz daha zaman alacak. Biz yasaklara ya da kökü dışarıda sahte hocalara aşık değil bilime aşık üniversiteler istiyoruz. İradelerini, zeka ve zihinlerini kurulan tuzaklar neticesinde ihanet şebekelerine kaptıran öğrenciler değil, akademisyenler değil, üniversiteler değil, özgür bireyler, özgür kurumlar istiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

‘BOŞA ÇIKACAK’
Paralel yapıya yönelik mücadelenin devam edeceğine işaret eden Erdoğan, “Ulusal ve uluslararası medyada ya da bazı çevrelerde başlatılan Türkiye aleyhtarı algı operasyonları da göreceksiniz onlar da boşa çıkacak” dedi.

Öncesinde TÜPRAŞ fuel oil dönüşüm tesislerinin açılışında konuşan Erdoğan, 14 Aralık soruşturmasına değinmiş ve “O insanların şikayeti üzerine açılmış bir süreç ve bu sürecin şu anda bedelini ödüyorlar ve ödeyecekler” ifadelerini kullanmıştı.HABERE GİT

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/id/25556220/

Posted in Gündem'den Haberler.

Comments are closed.